Naturalne kosmetyki - o co w tym chodzi? - żyj zdrowiej

olejek arganowy

Wszystko co warto wiedzieć o kosmetykach ekologicznych


W tekście tym zastanawiamy się nad tym, czy kosmetyki ekologiczne to przyszłość. Czy dzisiejszy trend naturalnych produktów, produktów ekologicznych się utrzyma i czy nadal będzie to tak popularny rodzaj k

Naturalne kosmetyki - o co w tym chodzi? - żyj zdrowiej olejek arganowy
osmetyków stosowany na co dzień przez wiele osób. Wszystko na to właśnie wskazuje. Coraz większa jest świadomość konsumentów, którzy wiedzą, że stosowanie chemii nie jest dobre zarówno w produktach mięsnych, roślinnych, żywności, detergentach i właśnie w kosmetykach. Taki obrót rzeczy bardzo cieszy, bowiem tylko dzięki temu społeczeństwo będzie zdrowsze i nie będzie borykało się z tyloma problemami skóry i nie tylko. Trzeba mieć to na uwadze dobierając kosmetyki do naszych przecież indywidualnych potrzeb.



Natura w kosmetykach


Niniejszy poradnik dedykujemy wszystkim osobom, które zastanawiają się nad zakupem kosmetyków naturalnych. Tylko odpowiednie ich stosowanie może uchronić nas przed szkodliwym wpływem różnych substancji na nasz organizm. Trzeba pamiętać, że wcierając kremy, stosując żele pod prysznic czy nawet antyperspiranty, są one w jakimś stopniu wchłaniane do organizmu. Jeżeli zawarte są w nich substancje szkodliwe, to mogą powodować na przykład alergie. Warto o tym pamiętać i zdawać sobie z tego sprawę. To kluczowe dla utrzymania odpowiedniego zdrowia, ale także ciekawego, atrakcyjnego, młodego i witalnego wyglądu naszej skóry.


Kosmetyki – grupa produktów służących do

Kosmetyki – grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała.
Wg rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczące produktów kosmetycznych (CELEX: 32009R1223) produkt kosmetyczny oznacza każdą substancję lub mie­szaninę przeznaczoną do kontaktu z zewnętrznymi częścia­mi ciała ludzkiego (naskórkiem, owłosieniem, paznokciami, wargami oraz zewnętrznymi narządami płciowymi) lub z zę­bami oraz błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącz­nym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, perfumowanie, zmiana ich wyglądu, ochrona, utrzymywanie w dobrej kondycji lub korygowanie zapachu ciała. Natomiast według uchylonej w 2019 roku ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki



© 2019 http://zyj-zdrowiej.nowoczesnakosmetologia.edu.pl/