takich jak nerwica lękowa i fobia społeczna. Uczestnicy grupy mogą w bezpiecznych warunkach przyglądnąć się swoim utrwalonym, niekorzystnym sposobom reagowania i przepracować je pod okiem profesjonalisty. Terapia grupowa daje narzędzia pomagające w życiu codziennym i uwalnia lęk.
Czasami niestety potrzebne są również odpowiednie
Nie od dziś wiadomo, że depresja i problemy o charakterze psychicznym są jednym z największych zagrożeń dzisiejszego świata. Wszyscy żyjemy w ciągłym biegu, jesteśmy wiecznie zestresowani i spóźnieni na wszystko, ciągle wymaga się od nas coraz więcej i więcej. To tylko niektóre z przyczyn coraz częstszych depresji u młodych Polek i Polaków.
Czy da się z tym jakoś walczyć? Są pewne rozwiązania takie jak terapia grupowa czy psychoterapia, ale nie zawsze działają. Czasami niestety potrzebne są również odpowiednie leki. Z pomocą mogą przyjść psychiatrzy, którzy mogą wystawić odpowiednią receptę.
Mogą być to spotkania indywidualne z
Dla każdego, kto chce sobie pomóc w doświadczanych trudnościach lub podnieść jakość swojego życia, wspierającym doświadczeniem jest psychoterapia. Mogą być to spotkania indywidualne z terapeutą lub może być to terapia grupowa. W pierwszym przypadku terapeuta może oferować klientowi pełne skupienie i całkowite zaangażowanie. Na terapii grupowej nie jest to możliwe w tak dużym stopniu. Jednak pracując regularnie w grupie, klient ma możliwość wchodzenia w różne relacje z innymi ludźmi i uzdrawiania ich.
uzależnienie) z pomocą innych ludzi i
Są na świecie osoby, które zmagają się z chorobami psychicznymi. Takich osób niestety jest coraz więcej, jednak z każdym rokiem jest również coraz więcej osób zdolnych pomagać takim osobom. Psychoterapia to jedna z metod leczenia takich problemów. Najczęściej wygląda to tak, że raz w tygodniu mamy spotkanie z psychoterapeutą. Na tym spotkaniu podsumowujemy ubiegły tydzień i jesteśmy w dobrym nastawieniu do kolejnego. Jedną z największych zalet psychoterapii jest terapia grupowa, dzięki której możemy wyeliminować problem psychiczny ( np. uzależnienie) z pomocą innych ludzi i co za tym idzie mieć większą satysfakcję z pokonania problemu.